Image for DW-11-08-T-S-329 is not available
DW-11-08-T-S-329
DigiKey Part Number
612-DW-11-08-T-S-329-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-08-T-S-329
Description
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-11-08-T-S-329 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height
0.329" (8.357mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
11
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)