Image for DW-11-07-T-S-229 is not available
DW-11-07-T-S-229
DigiKey Part Number
612-DW-11-07-T-S-229-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-07-T-S-229
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height
0.229" (5.817mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)