Image for DW-11-07-S-S-201 is not available
DW-11-07-S-S-201
DigiKey Part Number
612-DW-11-07-S-S-201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-07-S-S-201
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height
0.201" (5.105mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)