Image for DW-10-16-LM-Q-200 is not available
DW-10-16-LM-Q-200
DigiKey Part Number
612-DW-10-16-LM-Q-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-16-LM-Q-200
Description
DW-10-16-LM-Q-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)