Image for DW-10-14-TM-S-1185 is not available
DW-10-14-TM-S-1185
DigiKey Part Number
612-DW-10-14-TM-S-1185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-14-TM-S-1185
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-10-14-TM-S-1185 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
1.185" (30.100mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)