Image for DW-10-14-T-D-738 is not available
DW-10-14-T-D-738
DigiKey Part Number
612-DW-10-14-T-D-738-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-14-T-D-738
Description
DW-10-14-T-D-738
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating)
0.582" (14.783mm)
Series
Length - Stack Height
0.738" (18.745mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)