Image for DW-10-12-L-D-792 is not available
DW-10-12-L-D-792
DigiKey Part Number
612-DW-10-12-L-D-792-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-12-L-D-792
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height
0.792" (20.117mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)