Image for DW-10-11-F-D-604 is not available
DW-10-11-F-D-604
DigiKey Part Number
DW-10-11-F-D-604-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-11-F-D-604
Description
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-10-11-F-D-604 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height
0.604" (15.342mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)