Image for DW-10-10-T-S-350 is not available
DW-10-10-T-S-350
DigiKey Part Number
612-DW-10-10-T-S-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-10-T-S-350
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height
0.350" (8.890mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)