Image for DW-10-10-L-D-241 is not available
DW-10-10-L-D-241
DigiKey Part Number
612-DW-10-10-L-D-241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-10-L-D-241
Description
DW-10-10-L-D-241
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.479" (12.167mm)
Length - Stack Height
0.241" (6.121mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)