Image for DW-10-10-F-S-354 is not available
DW-10-10-F-S-354
DigiKey Part Number
DW-10-10-F-S-354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-10-F-S-354
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-10-10-F-S-354 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.366" (9.296mm)
Length - Stack Height
0.354" (8.992mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)