Image for DW-10-09-F-S-433 is not available
DW-10-09-F-S-433
DigiKey Part Number
612-DW-10-09-F-S-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-09-F-S-433
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.187" (4.750mm)
Length - Stack Height
0.433" (11.000mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)