Image for DW-10-07-T-D-229-LL is not available
DW-10-07-T-D-229-LL
DigiKey Part Number
612-DW-10-07-T-D-229-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-07-T-D-229-LL
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.091" (2.311mm)
Series
Length - Stack Height
0.229" (5.817mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)