Image for DW-10-07-S-S-314 is not available
DW-10-07-S-S-314
DigiKey Part Number
612-DW-10-07-S-S-314-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-07-S-S-314
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.006" (0.152mm)
Length - Stack Height
0.314" (7.976mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)