Image for DW-10-07-L-S-309 is not available
DW-10-07-L-S-309
DigiKey Part Number
612-DW-10-07-L-S-309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-10-07-L-S-309
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.011" (0.279mm)
Length - Stack Height
0.309" (7.849mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)