Image for DW-09-11-T-D-649 is not available
DW-09-11-T-D-649
DigiKey Part Number
612-DW-09-11-T-D-649-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-09-11-T-D-649
Description
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-09-11-T-D-649 Models
Category
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating)
0.171" (4.343mm)
Series
Length - Stack Height
0.649" (16.485mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
18
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)