Image for DW-09-11-F-S-435 is not available
DW-09-11-F-S-435
DigiKey Part Number
612-DW-09-11-F-S-435-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-09-11-F-S-435
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height
0.435" (11.049mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
9
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)