Image for DW-09-09-F-S-412 is not available
DW-09-09-F-S-412
DigiKey Part Number
DW-09-09-F-S-412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-09-09-F-S-412
Description
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-09-09-F-S-412 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height
0.412" (10.465mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
9
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)