Image for DW-09-08-T-S-250 is not available
DW-09-08-T-S-250
DigiKey Part Number
612-DW-09-08-T-S-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-09-08-T-S-250
Description
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-09-08-T-S-250 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.250" (6.350mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
9
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)