Image for DW-08-09-L-T-450 is not available
DW-08-09-L-T-450
DigiKey Part Number
612-DW-08-09-L-T-450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-08-09-L-T-450
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-08-09-L-T-450 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.450" (11.430mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
24
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)