Image for DW-07-19-L-S-770 is not available
DW-07-19-L-S-770
DigiKey Part Number
612-DW-07-19-L-S-770-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-19-L-S-770
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height
0.770" (19.558mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
7
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)