Image for DW-07-16-L-D-335 is not available
DW-07-16-L-D-335
DigiKey Part Number
612-DW-07-16-L-D-335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-16-L-D-335
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height
0.335" (8.509mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)