Image for DW-07-13-T-D-333 is not available
DW-07-13-T-D-333
DigiKey Part Number
612-DW-07-13-T-D-333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-13-T-D-333
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating)
0.787" (19.990mm)
Series
Length - Stack Height
0.333" (8.458mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)