Image for DW-07-13-S-T-865 is not available
DW-07-13-S-T-865
DigiKey Part Number
612-DW-07-13-S-T-865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-13-S-T-865
Description
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-07-13-S-T-865 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height
0.865" (21.971mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
21
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)