Image for DW-07-10-G-D-720 is not available
DW-07-10-G-D-720
DigiKey Part Number
612-DW-07-10-G-D-720-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-10-G-D-720
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Length - Stack Height
0.720" (18.288mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)