Image for DW-07-10-F-T-520 is not available
DW-07-10-F-T-520
DigiKey Part Number
612-DW-07-10-F-T-520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-10-F-T-520
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height
0.520" (13.208mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
21
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)