Image for DW-07-10-F-S-360 is not available
DW-07-10-F-S-360
DigiKey Part Number
612-DW-07-10-F-S-360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-10-F-S-360
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height
0.360" (9.144mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
7
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)