Image for DW-07-09-T-D-445 is not available
DW-07-09-T-D-445
DigiKey Part Number
612-DW-07-09-T-D-445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-09-T-D-445
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-07-09-T-D-445 Models
Category
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Series
Length - Stack Height
0.445" (11.303mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)