Image for DW-07-07-T-S-277 is not available
DW-07-07-T-S-277
DigiKey Part Number
612-DW-07-07-T-S-277-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-07-T-S-277
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.043" (1.092mm)
Length - Stack Height
0.277" (7.036mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)