Image for DW-07-07-T-S-222 is not available
DW-07-07-T-S-222
DigiKey Part Number
612-DW-07-07-T-S-222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-07-07-T-S-222
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height
0.222" (5.638mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)