Image for DW-06-20-L-S-848 is not available
DW-06-20-L-S-848
DigiKey Part Number
612-DW-06-20-L-S-848-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-20-L-S-848
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-06-20-L-S-848 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height
0.848" (21.539mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)