Image for DW-06-16-L-D-335 is not available
DW-06-16-L-D-335
DigiKey Part Number
612-DW-06-16-L-D-335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-16-L-D-335
Description
DW-06-16-L-D-335
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height
0.335" (8.509mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
12
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)