Image for DW-06-12-T-D-920 is not available
DW-06-12-T-D-920
DigiKey Part Number
612-DW-06-12-T-D-920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-12-T-D-920
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height
0.920" (23.368mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
12
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Row Spacing
0.100" (2.54mm)