Image for DW-06-11-F-S-465 is not available
DW-06-11-F-S-465
DigiKey Part Number
612-DW-06-11-F-S-465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-11-F-S-465
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height
0.465" (11.811mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
6
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)