Image for DW-06-07-S-S-215 is not available
DW-06-07-S-S-215
DigiKey Part Number
612-DW-06-07-S-S-215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-07-S-S-215
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height
0.215" (5.461mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)