Image for DW-06-07-S-S-212 is not available
DW-06-07-S-S-212
DigiKey Part Number
612-DW-06-07-S-S-212-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-06-07-S-S-212
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height
0.212" (5.385mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Packaging
Tube
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)