Image for DW-05-19-T-D-800 is not available
DW-05-19-T-D-800
DigiKey Part Number
612-DW-05-19-T-D-800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-19-T-D-800
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-05-19-T-D-800 Models
Category
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Series
Length - Stack Height
0.800" (20.320mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)