Image for DW-05-15-L-D-288 is not available
DW-05-15-L-D-288
DigiKey Part Number
612-DW-05-15-L-D-288-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-15-L-D-288
Description
DW-05-15-L-D-288
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height
0.288" (7.315mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)