Image for DW-05-12-T-D-680 is not available
DW-05-12-T-D-680
DigiKey Part Number
612-DW-05-12-T-D-680-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-12-T-D-680
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-05-12-T-D-680 Models
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating)
0.240" (6.096mm)
Series
Length - Stack Height
0.680" (17.272mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)