Image for DW-05-11-F-S-650 is not available
DW-05-11-F-S-650
DigiKey Part Number
DW-05-11-F-S-650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-11-F-S-650
Description
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-05-11-F-S-650 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.650" (16.510mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Number of Positions
5
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)