Image for DW-05-10-T-D-466 is not available
DW-05-10-T-D-466
DigiKey Part Number
612-DW-05-10-T-D-466-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-10-T-D-466
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating)
0.254" (6.452mm)
Series
Length - Stack Height
0.466" (11.836mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)