Image for DW-05-07-T-S-225 is not available
DW-05-07-T-S-225
DigiKey Part Number
612-DW-05-07-T-S-225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-07-T-S-225
Description
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-05-07-T-S-225 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height
0.225" (5.715mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
5
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)