Image for DW-05-07-L-D-264 is not available
DW-05-07-L-D-264
DigiKey Part Number
612-DW-05-07-L-D-264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-05-07-L-D-264
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.056" (1.422mm)
Length - Stack Height
0.264" (6.706mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)