Image for DW-04-20-T-S-960 is not available
DW-04-20-T-S-960
DigiKey Part Number
612-DW-04-20-T-S-960-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-20-T-S-960
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.060" (1.524mm)
Length - Stack Height
0.960" (24.384mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)