Image for DW-04-20-T-D-370 is not available
DW-04-20-T-D-370
DigiKey Part Number
612-DW-04-20-T-D-370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-20-T-D-370
Description
DW-04-20-T-D-370
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating)
0.650" (16.510mm)
Series
Length - Stack Height
0.370" (9.400mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)