Image for DW-04-20-L-S-349 is not available
DW-04-20-L-S-349
DigiKey Part Number
612-DW-04-20-L-S-349-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-20-L-S-349
Description
DW-04-20-L-S-349
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.671" (17.043mm)
Length - Stack Height
0.349" (8.865mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)