Image for DW-04-15-L-S-284 is not available
DW-04-15-L-S-284
DigiKey Part Number
612-DW-04-15-L-S-284-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-15-L-S-284
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height
0.284" (7.214mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)