Image for DW-04-13-T-S-984 is not available
DW-04-13-T-S-984
DigiKey Part Number
612-DW-04-13-T-S-984-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-13-T-S-984
Description
CONN BRD STACK .100" 4POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-04-13-T-S-984 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height
0.984" (24.994mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)