Image for DW-04-12-F-S-605 is not available
DW-04-12-F-S-605
DigiKey Part Number
612-DW-04-12-F-S-605-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-12-F-S-605
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height
0.605" (15.367mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)