Image for DW-04-11-F-S-350 is not available
DW-04-11-F-S-350
DigiKey Part Number
612-DW-04-11-F-S-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-04-11-F-S-350
Description
DW-04-11-F-S-350
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.470" (11.938mm)
Length - Stack Height
0.350" (8.890mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)